Fani wyjazdów na narty cały rok czekają na to, kiedy spadnie pierwszy śnieg. A jak już spadnie, zaraz po śniegu pada pytanie: gdzie wybrać się na narty z dziećmi? Rodzinne wyjazdy to niezapomniane wspomnienia, jednak źle przygotowane potrafią być również źródłem wielu trosk. Warto wcześniej zadbać o to, aby lokalizacja była dogodna na rodzinne wyjazdy na narty. Jakie destynacje wybrać?

Wyjazdy rodzinne na narty do Włoch

Popularnym kierunkiem na zimowy wyjazdy rodzinne na narty są Włochy. Dojazd jest stosunkowo prosty i znajduje się tu wiele tras zarówno dla profesjonalistów jak i dla laików. Warunki na włoskich stokach są idealne na narty z dziećmi. Hotele dostosowane są do potrzeb maluchów w każdym wieku, zapewniając dostęp do dodatkowych atrakcji, takich jak kręgle, place zabaw czy baseny. Planując wyjazd rodzinny na narty do Włoch, warto wybrać stok, który nie jest zatłoczony i zapewni wystarczająco dużo miejsca do nauki jazdy. Dobrym wyborem jest Piemont, Wenecja Julijska, Dolomity, Trydent Górny czy Abruzja.

Na narty rodzinnie do Francji

Wyjazd na rodzinne narty w Alpy do Francji to kolejny fantastyczny kierunek na udany urlop zimowy. To destynacja nieco droższa od wyjazdu do Włoch, jednak też urokliwa o niewątpliwych zaletach. Wyjazd na narty z dziećmi do Francji warto rozpocząć od takich miejsc jak Dolina Belleville, Masyw des Ecrins, Dolina Maurienne czy Górna Sabaudia . Ośrodki w tych lokalizacjach dostosowane są do rodzin z dziećmi, często nawet nie trzeba wypożyczać samochodu, aby miło spędzić tu urlop. Wszystkie atrakcje, z dogodnymi stokami, znajdują się w zasięgu ręki. Wieczory narciarskie również są tu przyjemne – francuskie sery i wina poprawią humor w obliczu nieplanowanych upadków i przewrotek na stoku.

Szwajcarskie stoki narciarskie przyjazne dzieciom

Szwajcaria to idealny kierunek dla osób, które lubią duże wysokości. Taki wyjazd na narty z dziećmi na pewno na długi czas pozostanie w pamięci całej rodziny. Wyśmienite stoki narciarskie odnajdziecie w takich miejscach jak Les Portes du Soleil, Davos, Zermatt czy St. Moritz lub 4 Vallees.

Jakie kierunki wybrać na narty z dziećmi?

Podsumowując, najlepsze kierunki na wyjazd na narty z dziećmi w Europie to:

  • Włochy – Trydent Górny, Abruzja, Piemont, Wenecja Julijska, Dolomity
  • Francja – Masyw des Ecrins, Dolina Belleville, Górna Sabaudia, Dolina Maurienne
  • Szwajcaria – Davos, 4 Vallees, Zermatt ,St. Moritz czy Les Portes du Soleil.

Autor

  • Ukończył Wyższa Szkołę Zarządzania i Biznesu. Zajmuje się doradztwem i inwestycjami finansowymi. Jego hobby to gra w ping ponga.

2 komentarze

  1. W tym roku pierwszy raz zamierzamy wyjechać na narty za granicę. Jedziemy ze znajomymi, którzy już od kilku lat jeżdżą na narty do Szwajcarii.

  2. Warto przed wyjazdem sprawdzić, czy ośrodek jest dostosowany do rodzin z dziećmi, tak samo jak trasy narciarskie czy są osobne dla dzieci.

Comments are closed.